Trudne czasy dla pożyczek gotówkowych

23 lis 2010 · Kategorie: Pożyczki Gotówkowe 

Do tej pory banki oferowały swoim klientom wiele różnych pożyczek gotówkowych, które bardzo często można było zaciągnąć jedynie przy użyciu dowodu osobistego. Jednak te czasy odchodzą już do lamusa. Z tego typu pożyczek wycofuje się coraz więcej banków. Spora liczba podniosła kryteria udzielania takich zobowiązań. Jest to związane z rekomendacją T, której część przepisów zaczęło obowiązywać od sierpnia 2010 roku.

Część banków jeszcze przed wejściem rekomendacji T zaostrzyła swoje kryteria odnośnie pożyczek gotówkowych. Coraz więcej banków rezygnuje z udzielania szybkich pożyczek i skłania się ku świadczeniu usług nieco zamożniejszym klientom. Banki wycofują się z udzielania pożyczek gotówkowych i ratalnych na podstawie dowodu osobistego i oświadczeń o dochodach. Pozostałe przepisy składające się na rekomendacje T wejdą w życie w grudniu 2010 roku. Wtedy też można się spodziewać dalszego zaostrzenia polityki kredytowej wielu banków.

Wejście w życie przepisów wymagających zaostrzenie kryteriów przyznawania przez banki pożyczek gotówkowych z pewnością pociągnie za sobą określone skutki. Osoby, które do tej pory mogły liczyć na tego typu zobowiązania w bankach stracą do nich prawo. Spowoduje to wzrost popularności pożyczek zaciąganych w instytucjach parabankowych. Mimo że nie wszystkie nowe przepisy weszły już w życie to już możemy zaobserwować wzrost obrotów tego typu instytucji. Jak zatem można było się spodziewać miejsce pożyczek gotówkowych bankowych zajmą zobowiązania gotówkowe udzielane przez instytucje pozabankowe.

Komentarze

Zostaw komentarz
tablet z pozyczka Image Banner 750 x 100