Pułapki kredytowe

16 mar 2011 · Kategorie: Pożyczki Gotówkowe 

W grudniu 2010 roku wydawało się, że rozpoczął się trend spadkowy, jeżeli chodzi o ilość kredytów spłacanych nieterminowo. Jak się jednak okazuje mógł to być jedynie wynik zabiegów księgowych mających na celu poprawę rocznych wyników banków.

Tak czy inaczej wciąż zadłużenie jest poważnym problemem wielu gospodarstw domowych, a także firm. W styczniu 2011 r. wartość kredytów niespłacanych terminowo przez gospodarstwa domowe zwiększyła się o 1 374 mln zł. Niestety nadal największe kłopoty ze spłatą zobowiązań mają klienci, którzy zdecydowali się zaciągnąć kredyty konsumpcyjne. Tylko w styczniu zadłużenie wynikające z tego typu zobowiązań spadło z ponad 134 do 132,8 mld zł, podczas gdy jednocześnie kwota nieoddawanych na czas kredytów skoczyła o ponad 1,1 mld zł, do 24,4 mld zł. Niezmiennie największe kłopoty w terminowej spłacie są przy okazji pożyczek gotówkowych a także kredytów na kartach. Wciąż najmniej kłopotów ze spłatą mają osoby, które zaciągnęły kredyty mieszkaniowe oraz inne kredyty z zabezpieczeniem przeznaczone na finansowanie określonego celu czy też przedsięwzięcia.

Jak zatem widać różnego rodzaju pożyczki gotówkowe mogą doprowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. Dlatego przed zaciągnięciem tego typu zobowiązań należy się zastanowić dwa razy i dokładnie przeanalizować naszą zdolność kredytową oraz niezbędność korzystania z tego rodzaju pożyczek. Bardzo często pożyczki takie są zaciągane w myśl zasady, że jakoś to będzie, co może wpędzić niejednego lekkomyślnego kredytobiorcę w pułapkę kredytową.

Komentarze

Zostaw komentarz
tablet z pozyczka Image Banner 750 x 100