Pożyczki świąteczne – kosztowne marzenia

12 gru 2008 · Kategorie: Pożyczki Gotówkowe 

– Uśmiechnięta rodzina, choinka, świece i masa prezentów pod choinka – to idealny obraz Świąt dla wielu osób. Niemniej jednak nie zawsze rodzinny portfel pozwala na wyczarowanie tego idealnego obrazu. Wówczas nierzadko szukamy możliwości pożyczenia pieniędzy. Jednak czas przedświąteczny to czas bardzo szybkich decyzji, dlatego analitycy serwisu HipermarketFinansowy.pl podkreślają, że tym bardziej warto dokładnie przyjrzeć się warunkom kredytów i uważnie przeczytać umowy i regulaminy.
Możliwości wzięcia pożyczek świątecznych jest wiele – linia kredytowa w koncie, karty kredytowe, pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne. Najmniej formalności wymagają tzw. „szybkie pożyczki” (Provident, e-gotówka, czy SMS Kredyt). W tym wypadku wystarczy często tylko okazanie dowodu osobistego i podpis na umowie, aby w ciągu 1-2 dni otrzymać pieniądze. Przed podpisaniem umowy warto jednak dokładnie przeanalizować warunki (nie tylko samej umowy, ale także regulaminu). Choć pozornie 120-130% całkowitych kosztów kredytu nie stanowi dużego obciążenia, to w momencie gdy zwrócimy uwagę na okres kredytowania (np. 30 dni lub 6 miesięcy, zamiast pełnego roku), cena pożyczki okazuje się być wysoką.

W przypadku kredytów gotówkowych udzielanych przez banki, można je podzielić na dwa rodzaje – kredyty, które można otrzymać bez zaświadczeń o stałych dochodach i kredyty, do których są one wymagane.

W jakim banku otrzymasz kredyt bez zaświadczeń Raty i oprocentowanie kredytów gotówkowych na 5000 zł, na 12 miesięcy, spłacany w różnych ratach

Pożyczki świąteczne

Pożyczki świąteczne

Kredyty gotówkowe z wymaganymi zaświadczeniami o zarobkach są udzielane na znacznie lepszych warunkach – niektóre banki rezygnują wówczas z prowizji, albo znacznie obniżają oprocentowanie. W poniższej tabeli zestawione zostały raty i oprocentowanie kredytów gotówkowych w wysokości 5 000 zł, spłacanych w równych, miesięcznych ratach przez 12 miesięcy. Różnica w racie pomiędzy najdroższym, a najtańszym bankiem wynosi 46 zł, co w skali kosztów całego kredytu daje ponad 550 zł różnicy (11% kwoty całego kredytu), dlatego przy szerokiej ofercie obiektywne porównanie różnych parametrów pożyczki ma tak duże znaczenie.

Kredyty gotówkowe z wymaganymi zaświadczeniami – Raty i oprocentowanie kredytów gotówkowych na 5 000 zł, na 12 miesięcy, raty równe

Źródło: Gazeta.pl

Komentarze

Zostaw komentarz
tablet z pozyczka Image Banner 750 x 100