Pożyczki gotówkowe tanieją

11 paź 2010 · Kategorie: Pożyczki Gotówkowe 

Od września mamy do czynienia z tendencją spadkową, jeżeli chodzi o koszty pożyczek i kredytów gotówkowych. Niema, co mówić o jakiś spektakularnych spadkach, ale pewne obniżki są widoczne. Na rynku możemy zaobserwować liberalizacje podejścia banków do klienta. Bardzo dobrze jest to widoczne na przykładzie osób, które starają się o kredyt w banku, z którym wcześniej nie miały żadnego kontaktu. Jeszcze na początku tego roku takie osoby nie miały, na co liczyć teraz to się zmienia. Banki coraz przychylniej traktują takich pożyczkobiorców. Ułatwienia w dostępie do pożyczek konsumpcyjnych odczuwają również osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz te, które nie mają żadnej historii kredytowej. Dzięki tej sytuacji pożyczki gotówkowe są bardziej dostępne.

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi we wrześniu przez Pentor sprzedaż pożyczek konsumpcyjnych wzrosła w 61 procentach placówek. W 74 procentach placówek, w których przeprowadzono ankietę spodziewany jest dalszy wzrost sprzedaży tego typu produktów finansowych. Jak zatem widać banki coraz przyjaźniej traktują potencjalnych kredytobiorców. Ma na to wpływ również fakt, że zgodnie z doniesieniami banków wrzesień jest już drugim z miesięcy, w których nie wzrosła wartość nieterminowo spłacanych kredytów. Tym niemniej osoby, które posiadają negatywną historie kredytową w BIK nie mają, po co do banków przychodzić.

Jednak obniżki nie są stałe. Jedne banki obniżają koszta kredytów gotówkowych, ale inne po okresach promocji powracają do standardowych ofert. Najbardziej korzystają na obniżkach klienci, którzy po raz pierwszy zwrócili się po pieniądze do danego banku.

Komentarze

Zostaw komentarz
tablet z pozyczka Image Banner 750 x 100