Pożyczka od doradcy

20 kw. 2012 · Kategorie: Pożyczki Gotówkowe 

Nie ma wątpliwości, że złoty okres dla kredytów i pożyczek również tych gotówkowych już miną. Wszystko stało się przez kryzys gospodarczy i finansowy, jaki dotkną praktycznie cały świat. Obecnie wielu osobom przychodzi zapłacić za to, że jeszcze kilka lat temu zaufała różnego typu namowom banków, instytucji pożyczkowych, a także w dużej mierze doradców finansowych o niekończącej się prospericie.

Takową naiwność wielu z nas odczuwa obecnie w swoich portfelach. Również złote czasy dla doradców kredytowych, którzy robiąc wszystko, co możliwe sprzedawali ogromne ilości pożyczek i kredytów zarabiając przy tym ogromne pieniądze się skończyły. Najgorzej mają ci, którzy wierząc we własne zapewnienia o niekończącej się dobrej prognozie finansowej sami zaciągnęli ogromne kredyty. Widząc takie sytuacje należy zastanowić sie, kim naprawdę są tacy ludzie. Przeanalizujmy to na przykładzie doradców oferujących między innymi pożyczki gotówkowe, które wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem pośród konsumentów.

Jak się okazuje nie istnieje coś takiego jak państwowa licencja dla doradcy finansowego. Komisja Nadzoru Finansowego nie przeprowadza żadnych egzaminów czy też szkoleń dla osób, które w przyszłości miałyby doradzać, którą pożyczkę gotówkową czy też, który kredyt mieszkaniowy wybrać. Doradca jest pośrednikiem pomiędzy klientem, a instytucją finansową. Nie ma on również obowiązku informowania klienta o swoich powiązaniach z danym podmiotem czy też wysokości premii, jaką otrzyma za zawarcie z nim umowy. Jak się okazuje sam system wynagrodzeń nie koniecznie musi uwzględniać dobro klienta. Dlatego też należy ostrożnie podchodzić do tak zwanych niezależnych doradców oferujących różnego typu zobowiązania.

Należy również pamiętać, że nie wszystkie osoby zajmujące się finansami w imieniu klienta są doradcami w znaczeniu opisanym powyżej. Istnieją również takie profesje jak na przykład doradca inwestycyjny, które jak najbardziej wymagają licencji KNF. Jeżeli ktoś decyduje się na pożyczkę gotówkową czy też tym podobne zobowiązanie powinien sceptycznie podchodzić do rad doradców finansowych.

Komentarze

Zostaw komentarz
tablet z pozyczka Image Banner 750 x 100