Linia kredytowa zamiast pożyczki

13 paź 2011 · Kategorie: Pożyczki Gotówkowe 

Pożyczki gotówkowe podobnie jak karty kredytowe to stosunkowo proste i szybkie sposoby na pozyskanie pieniędzy. Oczywiście w różnych placówkach różnie może wyglądać wszystko to, co jest związane z udzieleniem tego typu zobowiązań tym niemniej ich otrzymanie jest dużo bardziej prawdopodobne niż kredytu mieszkaniowego. Przynajmniej tak było jeszcze jakiś czas temu.

Jednak ostatnimi czasami pożyczki gotówkowe oraz karty kredytowe mają niższy współczynnik przyznawalności. Oznacza to, że obecnie trudniej jest otrzymać takie zobowiązania. Jednak w myśl powiedzenia Polak potrafi nasi rodacy znaleźli sposób na ominięcie takich problemów w drodze do pieniędzy. Chodzi tutaj mianowicie o przejście klientów z kredytów na kartach kredytowych oraz z pożyczek gotówkowych do linii kredytowych. Już od jakiegoś czasu można było się spodziewać, że tego typu sytuacja stanie się faktem. Coraz ostrzejsze kryteria dotyczące przyznawania pożyczek gotówkowych i wydawania kart kredytowych musiały w końcu to spowodować. Po raz pierwszy stało się to doskonale widoczne w sierpniu.

Jak donosi Narodowy Bank Polski właśnie w sierpniu zadłużenie na kontach wzrosło o 1,6 miliarda złotych. Może to mieć związek między innymi z sezonem urlopowym, który w tym roku był dość kapryśny pod względem pogody. Obywatele chcąc sfinansować wakacje w bardziej przyjaznych miejscach z braku innych środków sięgnęli, więc po debety na swoich kontach. Jak będzie wyglądała ta sytuacja w dalszej perspektywie i czy tendencja tego typu utrzyma się pokażą najbliższe miesiące.

Komentarze

Zostaw komentarz
tablet z pozyczka Image Banner 750 x 100