Kolejni wolontariusze z Providenta mówią: Tak! Pomagam

9 maja 2009 · Kategorie: Provident 

Provident Polska po raz kolejny przekaże 90 tys. zł na realizację projektów społecznych, wybranych w ramach VII edycji programu wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam”. Rada Programowa wybrała 30 nowych projektów wolontariackich z całej Polski, których realizacji podejmie się 325 wolontariuszy – pracowników i przedstawicieli Providenta.

Wśród tegorocznych beneficjentów „Tak! Pomagam” znalazły się m.in. stowarzyszenia, przedszkola oraz ośrodki terapeutyczne zajmujące się dziećmi i młodzieżą oraz niedoinwestowane szkoły. Jednym z najciekawszych projektów jest inicjatywa wolontariuszy z Katowic, którzy wyremontują klatki schodowe na zaniedbanym osiedlu w Szopienicach.

Celem programu wolontariatu pracowniczego Provident Polska „Tak! Pomagam” jest wspieranie pracowników i przedstawicieli firmy w realizacji ich własnych inicjatyw wolontariackich.

– Cieszymy się, że nasi wolontariusze nadal tak chętnie angażują się w projekty społeczne. Mimo że to już siódma edycja zainteresowanie wolontariatem w naszej firmie nie maleje. Po raz kolejny trafiły do nas wartościowe i profesjonalnie przygotowane projekty, których autorzy wykazali się pomysłowością i postawami prospołecznymi – powiedziała Małgorzata Domaszewicz, koordynator programu „Tak! Pomagam”.  Zaproponowane przez naszych wolontariuszy działania są odpowiedzią na bardzo konkretne potrzeby lokalnych społeczności jak na przykład remont i wyposażenie pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim.

– Nasz program daje możliwość realizowania potrzeb altruistycznych, drzemiących prawie w każdym normalnym człowieku. Chęć bezinteresownej pomocy tkwiła we mnie od dawna, a teraz dzięki programowi wolontariatu pracowniczego mam motywację, aby te chęci wprowadzić w czyn. I robię to… Konsekwentnie od kilku edycji mówię: Tak! Pomagam – powiedział Robert Gonera, wolontariusz z Providenta.

W VII edycji programu „Tak! Pomagam” wolontariusze – na co dzień będący pracownikami i przedstawicielami Provident Polska – nadesłali swoje propozycje, spośród których Rada Programowa w składzie: Barbara Falandysz (członek-założyciel polskiego UNICEF), Marek Małkowski (działacz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy), Joanna Mielczarek (Fundacja Forum 50+), Izabela Dyakowska (przedstawicielka Centrum Wolontariatu), Tomasz Trabuć (rzecznik prasowy Provident Polska), Barbara Budzińska (wolontariuszka Provident Polska z Rzeszowa) wybrała 30 projektów. Wolontariusze będą je realizować od maja do końca sierpnia br. w 24 miastach Polski. Na ich realizację Provident Polska przeznaczy kwotę w wysokości 90 000 zł.

Program wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam” realizowany jest przez Provident Polska od marca 2006 roku. Powstał w odpowiedzi na wyraźne głosy ze strony pracowników i przedstawicieli firmy, którzy od wielu lat angażowali się w lokalne działania charytatywne, mieli coraz więcej pomysłów i zapału do pracy na rzecz innych. Ogólnopolski konkurs dla pracowników i przedstawicieli Provident Polska, w którym do zdobycia są granty w wysokości do 3 000 zł każdy, ogłaszany jest dwa razy w roku. Dotychczasowy bilans sześciu edycji to ponad sześćset tysięcy złotych, 800 wolontariuszy i blisko 130 zrealizowanych projektów w całej Polsce.

„Tak! Pomagam” realizowane jest w ramach Wolontariatu Biznesu, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu.

Informacje o projektach realizowanych w ramach poprzednich edycji „Tak! Pomagam” projektach, jak również o innych akcjach podejmowanych przez wolontariuszy Providenta, dostępne są na stronie www.takpomagam.pl.

Provident Polska

Komentarze

1 komentarz do “Kolejni wolontariusze z Providenta mówią: Tak! Pomagam”

  1. andrzej. 16 lut 2010 20:01

    Tak mają za co to robić,bo za sam dowóz pieniedzy biorą prawie 1.000 zł za 10 min.rozmowy.Złodziejstwo w biały dzien.A gdy człowiek zwruci wszystko w mieśiąc to sie nie liczy.Tak że za 1.400 zł pożyczki trzeba oddać 2.500 zł nawet niechą odliczac ubespieczenia kture ponoc nie jest obowiąskowe.

Zostaw komentarz
tablet z pozyczka Image Banner 750 x 100